niedziela, 17 maja 2015

Sztalugowa 2 w 1 - obiecany kurs :-)

Witam serdecznie i zapraszam na moja kolejna inspirację.

Powstała specjalnie na życzenie kilku osób, którym spodobała się moja karteczka 2 w 1 pokazana tutaj
Prezentowałam ją Wam kilka tygodni temu w wersji ślubnej i otrzymałam kilka próśb o przygotowanie kursu na tę formę kartki.

Obiecałam, przygotowałam - zapraszam !

Do wykonania kartki potrzebne nam będą podstawowe narzędzia do cięcia oraz bigowania papieru: gilotyna, trymer, tablica do bigowania , które zastąpić możecie nożyczkami, nożykiem, .... najprostszymi narzędziami, którymi scrapujecie na co dzień.
Oczywiście papier bazowy, papier  scrapowy, klej, kosteczki dystansowe oraz ozdoby według Waszego uznania.


Papier bazowy docinamy do rozmiaru 21 cm x 21 cm ( opcjonalnie 8 1/4 cala x 8 1/4 cala )

Na poniższym zdjęciu pokazałam miejsca bigowania oraz nacięcia.

Przygotowany kwadrat bigujemy w połowie na szerokości 10,5 cm ( 4 1/8 cala ).

Kolejne cięcia i zgięcia wykonujemy na jednej z połówek arkusza. Linia ciągła na zdjęciu, to miejsce nacięcia, które wykonujemy znowu na szerokości 10, 5 cm ( 4 1/8 cala ). Każdy z naciętych kwadracików bigujemy po przekątnej ( linie przerywane ) i zaginamy do środka, tworząc 2 trójkąciki.


 

Do wykonania bazy kartki potrzebne będą jeszcze 2 małe kwadraciki 10 cm x 10 cm ( 4``x 4 ``)Mamy już wszystkie elementy kartki, więc możemy przystąpić do jej oklejania. Docinamy z ozdobnego papieru 3 elementy. Jeden wielkości 21 x 10,5 cm ( 8 1/4 x 4 1/8 cala ) oraz dwa w rozmiarze 10 cm x 10 cm ( 4``x 4 ``). Trójkątne skrzydełka bazy zaginamy do wewnątrz i przyklejamy do nich ozdobione kwadraciki.
Ta część kartki przypomina więc kartkę sztalugową, tylko z lewą i prawą częścią.

Możemy przystąpić do ozdabiania :-)

Ja postanowiłam, iż moja karteczka będzie dla bliźniąt.
Ozdabianie, to już Wasza inwencja twórcza :-)

Moja karteczka wygląda finalnie tak :-)

Mam nadzieję, że kurs jest w miarę czytelny i z łatwością wykonacie karteczkę sztalugową 2 w 1. Myśle, że teraz połączenie życzeń np: dla rodzeństwa, śłubu i chrztu, babci i dziadka nie będzie już stanowić wielkiego problemu.

Po wyprostowaniu "sztalug" karteczkę można przewiązać wstażeczką lub włożyć do koperty czy pudełka.

Do przygotowania powyższej pracy, użyłam materiałów ze sklepu Scrapek:


 

   
http://www.scrapek.pl/pl/p/Karton-wizytowkowy-kremowy-gladki/6321           http://www.scrapek.pl/pl/p/Celebration-Maj/10390     http://www.scrapek.pl/pl/p/Celebration-CZERWIEC/10389              
http://www.scrapek.pl/pl/p/Klej-MAGIC/1705      http://www.scrapek.pl/pl/p/Kostki-samoprzylepne-piankowe-luz/1622    http://www.scrapek.pl/pl/p/Zestaw-do-bigowania-i-wytlaczania-papieru/10098     http://www.scrapek.pl/pl/p/Kwiatki-Sweetheart-Baby-Pink-z-rozowym-srodkiem/2670  http://www.scrapek.pl/pl/p/Kwiat-wisni-Green-Tone-50-sztuk/10542    http://www.scrapek.pl/pl/p/Kwiat-wisni-ChampagnePink-5-sztuk/10543

  

http://www.scrapek.pl/pl/c/Promarkery/164
  


1 komentarz:

Dziękujmy za odwiedziny na naszej stronie i pozostawiony komentarz :)